Dobre wyniki maturzystów z powiatu chodzieskiego

08.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #matura   #wyniki   #chodzież   

Znane są już wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. W 2019 roku w szkołach prowadzonych przez powiat chodzieski przystąpiło do matury 200 tegorocznych absolwentów szkół dla młodzieży, w tym 104 absolwentów liceów ogólnokształcących i 70 absolwentów techników oraz 5 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

 

Zdawalność matur w szkołach ponadgimnazjalnych dla młodzieży prowadzonych przez powiat wyniosła w 2019 roku 82%, a włączając szkoły dla dorosłych – 80,5%. Dla porównania średnia zdawalność w kraju i województwie wielkopolskim wyniosła 80,5%. 

Spośród 36 absolwentów szkół dla młodzieży, którzy nie zdali matury - 25 nie zdało jej tylko z jednego przedmiotu. Oznacza to, że będą mogli podejść oni do egzaminu poprawkowego w sierpniu br. i próbować dostać się na studia jeszcze w nadchodzącym roku akademickim 2019/2020. 

Najlepiej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących. Zdawalność w liceach ogólnokształcących wyniosła łącznie aż 93,1%. Spośród liceów najlepszy wynik osiągnęło I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w Chodzieży – 99,1%, do matury przystąpiło w tej szkole 112 absolwentów, a nie zdał jej jeden z nich. W przypadku techników średnia zdawalność wyniosła 61,4%, a najlepszy wynik osiągnęło Technikum w ramach Zespołu Szkół im. Józefa Wybickiego w Ratajach – 76,2%, do matury przystąpiło w tej szkole 21 absolwentów. 

Sesja maturalna w terminie podstawowym rozpoczęła się 6 maja, a zakończyła 25 maja. Uczniowie obowiązkowo przystępowali do 3 obowiązkowych egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz 2 egzaminów ustnych - z j. polskiego i j. obcego. Ponadto uczniowie obowiązkowo przystępowali również do egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. 


To może Cię także zainteresować:
66-letnia mieszkanka Chodzieży odpowie za kradzież rozbójniczą
Wiadukt niebawem zostanie zamknięty
62-latek groził wysadzeniem butli z gazem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiat-chodzieski.pl | foto: powiat-chodzieski.pl

Komentarze