Chodziescy pływacy w Pucharze Świata we Włoszech

06.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #pływanie   #chodzież   

W dniach 24-26 marca br. w Lignano Sabbiadoro we Włoszech odbyła się II Runda Pucharu Świata w Pływaniu w płetwach. Wśród 88 klubów znalazł się Uczniowski Klub Sportowy Delfinek Chodzież.

 

Jak mówi trener Bartosz Smaruj, w bardzo dobrze obsadzonych zawodach najlepiej wypadła Weronika Prentka wśród seniorek (trzykrotnie piąta na dystansach 50, 100 i 200 m BF) i Agata Rettig wśród juniorek, która jako jedyna zdobyła indywidualny medal na dystansie 800 m po powierzchni, zajmując 3 miejsce, na pozostałych dystansach 400 m pp i 200 m pp kolejno zajęła 7 i 8 miejsce.

W zawodach udział wzięli: Kacper Wiśniewski, który w juniorach na dystansach 50 m BF, 100 m BF i 50 m pod wodą zajął następujące pozycje 5,6 i 8., siostry Małachowskie - Julia była 4 na 50 m BF, 8 na 50 m pp i 15 na 100 m pp, Kinga na dystansach 50 pw i 100 pp była 11 a na 50 m pp 10, Filip Nowak, który na dystansach 50 m pp, 50 m pod wodą i 100 m pp zajął kolejno 11, 9 i 17 miejsce, młode zawodniczki Delfinka Marta Humerczyk (4 na 50 mBF, 8 na 100 m BF) i Natalia Bartczak (4 na 50 m pp i 10 na 50 m pw), które w juniorach startować będą jeszcze przez 3 kolejne lata, Agata Struck, na 50 m BF w juniorkach 8 była Sylwana Piechocka, a 7 miejsce wśród juniorek na 200 m BF zajęła Julia Nowak.

- Na zakończenie sobotnich zmagań rozegrano sztafety 4x50 m BF i tu nasze zawodniczki pokazały się z jak najlepszej strony zdobywając w seniorkach (Prentka, Struck, Małachowska, Małachowska) jak i w juniorkach (Piechocka, Nowak, Humerczyk, Bartczak) złote medale. Wśród seniorów nasi zawodnicy zajęli wysokie 3 miejsce (Wiśniewski, Sałata, Małachowski, Nowak). W ostatniej konkurencji zawodów na 4x100 m pp nasze juniorki w składzie: Natalia Bartczak, Julia Nowak, Sylwana Piechocka i Agata Rettig zajęły bardzo wysokie 2 miejsce), o podium otarły się natomiast seniorki przegrywając brązowy medal zaledwie o kilkanaście setnych. W klasyfikacji generalnej chodzieski klub został sklasyfikowany na rewelacyjnym 3 miejscu! W seniorkach zajęliśmy miejsce drugie, a w juniorkach trzecie - dodaje trener. W zawodach wzięło także udział kilkoro zawodniczek i zawodników, dla których był to bardzo dobry sprawdzian oraz próba sił w tak doborowej stawce najlepszych zawodników z całego świata (Adam Sałata, Adrian Małachowski, Oliwier Jesiołowki, Maja Czarnolewska zajmowali miejsca w drugiej lub trzeciej dziesiątce juniorów).

- W imieniu Klubu i wszystkich uczestników chciałbym bardzo podziękować naszym sponsorom za umożliwienie wyjazdu na tę rundę PŚ: Firmie Jenox Akumulatory z Chodzieży, Centrum Ceramiki i Technologii Pana Dariusza Kępki z Budzynia, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Chodzieży, Zakładowi Wydobywania i Uszlachetniania Kruszywaw Walkowicach Pani Danuty Wiśniewskiej, Przedsiębiorstwu Peberol, a także w części dofinansowano wyjazd z dotacji Urzędu Miejskiego w Chodzieży. Dziękuję także Adamowi Humerczykowi oraz Adamowi Piechockiemu za pomoc w transporcie zawodników na zawody - podkreśla Bartosz Smaruj, trener UKS Delfinek.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze