Bus uderzył w drzewo

14.04.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #bus   #drzewo   #budzyń   

W dniu 10 kwietnia 2020 roku o godzinie 15:02 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży otrzymało informację poprzez Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku samochodu bus na drodze krajowej K-11 i „zakleszczonej” jednej osobie. Z uwagi na charakter zgłoszenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP z Chodzieży, OSP KSRG Stróżewo, Policję oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na prostym odcinku drogi K-11 w okolicach miejscowości Strzelecki Gaj / Podstolice w odległości 10m od skraju drogi stoi bus, który wjechał do lasu i uderzył w drzewo. W środku rozbitego pojazdu znajduje się uwięziony kierowca, a na drugim rzędzie siedzeń znajduje się pasażer. Na zdarzanie najechał druh z OSP Stróżewo, który jako pierwszy rozpoczął udzielanie pomocy. Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy ciężko poszkodowanemu kierowcy oraz wykonaniu dostępu do niego za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołów Ratownictwa Medycznego wspólnie ewakuowano poszkodowanego kierowcę z rozbitego pojazdu. Poszkodowanymi zajęli się następnie lekarze i ratownicy medyczni. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca lądowania śmigłowca LPR.

W działaniach trwających prawie 2 godziny brały udział 4 pojazdy ratowniczo-gaśnicze z JRG PSP w Chodzieży i OSP KSRG Stróżewo (15 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.


To może Cię także zainteresować:
Zderzenie trzech pojazdów osobowych
Policjanci z Chodzieży otrzymali nowy sprzęt
Budzyń miastem!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP Chodzież / Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: dh Adrian Urbański (OSP Stróżewo)

Komentarze