Budowa drogi – Rataje Os. Łazienki

18.08.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#droga   #budowa   #inwestycja   #rataje   #chodzież   

Podpisana została już umowa z Wojewodą Wielkopolskim na dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Celowego o nazwie Fundusz Dróg Samorządowych, zadania pod nazwą: Budowa drogi – Rataje Os. Łazienki. Całkowita wartość zadania wynosi 843 331,78 zł , w tym kwota dofinansowania to 414 448,00 zł.

 

Prace budowlane są już w toku. Rezultatem zadania ma być zmiana nawierzchni drogi wraz z częściowym jej poszerzeniem i wyposażeniem w brakującą infrastrukturę drogową, jak: chodnik, przejścia dla pieszych, oznakowanie pionowe i poziome, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową. Przebudowany zostanie również zjazd na drogę wojewódzką. 

Z uwagi na zmianę rzędnych niwelety w związku z przebudową drogi, planuje się również przebudowę zjazdów, które obecnie nawiązują do wysokości istniejącej nawierzchni jezdni. 

Droga na długości ok. 330 m posiadać będzie jedną jezdnię o szerokości 5,00 m, z nawierzchnią bitumiczną.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na drodze wojewódzkiej
Potrącenie na torach w Chodzieży
Rolniczy trud doceniony

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminachodziez.pl

Komentarze