"Bliżej Korei" w SP nr 3 w Chodzieży

20.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #chodzież   

W czwartek 6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży miała miejsce kolejna odsłona projektu „Bliżej Korei", realizowanego w klasach trzecich.

 

Tym razem uczniowie mogli poznać bliżej tradycyjną kulturę koreańską począwszy od tradycyjnej muzyki, której przykładem jest pansori wykonywane przez śpiewaka oraz towarzyszącego mu bębna poprzez poznanie tradycyjnych instrumentów, takich jak: cylindryczny obój zwany piri, flet poprzeczny - daegeum czy harmonijka ustna saenghwang, gayageum - cytry czy też gong.

- Uczniowie poznali symbol współczesnej Korei, jakim jest buk, czyli bęben. To ważny instrument, który towarzyszy wielu kulturalnym wydarzeniom. Równie ważnym elementem kultury koreańskiej jest taniec. Tańce można podzielić na dwie grupy: dworskie, wykonywane podczas bankietów i ludowe, kojarzone na ogół z obrzędami szamańskimi. Podczas spotkania, które prowadziła koordynatorka projektu Małgorzata Jaroszyk, dzieci dowiedziały się, iż koreańscy śpiewacy w trakcie występu poprzez wachlarz wyrażają emocje. Trzecioklasiści na spotkanie z koreańską kulturą przygotowali własnoręcznie robione wachlarze, z którymi pięknie przedstawili emocje płynące podczas nauki tańca Arirang. W następnym etapie projektu trzecioklasiści poznają koreańską sztukę walki Taekwondo. Już nie możemy się doczekać! - opowiada Małgorzata Jaroszyk, opiekun projektu.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze