Apel w Górach Morzewskich

13.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pamięć   #historia   #apel   #chodzież   

We wtorek, 7 listopada w Górach Morzewskich odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni hitlerowskiej. 78 lat temu w Górach Morzewskich oddziały hitlerowskie dokonały masowej zbrodni na mieszkańcach powiatu chodzieskiego.

 

Obchody uświetnił okolicznościowy apel przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Kaczorach. W uroczystościach rocznicowych udział wzięli członkowie rodzin pomordowanych, przedstawiciele władz samorządowych miast i gmin powiatu chodzieskiego i pilskiego, przedstawiciele organizacji społecznych, instytucji, uczniowie szkół, mieszkańcy Morzewa i okolic. Gminę Miejską w Chodzieży reprezentował zastępca burmistrza Piotr Witkowski i przewodnicząca Rady Miejskiej w Chodzieży Mirosława Kutnik. Podczas apelu uczniowie przypomnieli przebieg krwawej zbrodni z dnia 7 listopada 1939 r. i odczytali nazwiska osób, które stracili w tym dniu życie. Po wspólnej modlitwie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl | foto: chodziez.pl

Komentarze