Aktywność profilaktyczna MORPA nabiera dużego tempa

06.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#profilaktyka   #chodzież   

Lato w MORPA to okres wzmożonej profilaktyki. Niedawno społeczność lokalna bawiła się na zorganizowanym przez MORPA XIII Rajdzie Rodzinnym na Gontyniec a dzieci z terenu miasta Chodzieży miały możliwość bawić się na następny dzień w „Zielonym Zakątku” na Dzień Dziecka zorganizowanym przez działkowców, na której to imprezie napoje i słodycze zasponsorowała MORPA.

 

Profilaktyka społeczna była także wykorzystana na Chodzieskich Targach Gospodarczych gdzie pracownicy MORPA rozdawali ulotki informacyjno- profilaktyczne mieszkańcom miasta. W tym samym czasie bardzo duże grono grup AA i Al-anon spotykających się w MORPA reprezentowało Chodzież na ogólnopolskim zlocie osób uzależnionych i współuzależnionych w Częstochowie. Obecnie trwają zapisy członków grup wsparcia dla osób uzależnionych na wyjazd do Lichenia gdzie spotyka się społeczność z całej wielkopolski, aby wspólnie wspierać się w zdrowym i trzeźwym życiu bez używek.

W ramach profilaktyki w Chodzieży przeprowadzono kontrole punktów sprzedaży alkoholu pod względem prawnym. Sprzedawcy napojów alkoholowych zostali pouczeni o obowiązujących przepisach z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Komisja RPA i pracownicy MORPA przeszli w związku z tym specjalistyczne szkolenie. Na zakończenie roku szkolnego na prośbę pedagogów szkół w MORPA przeprowadzono prelekcje dla dzieci i młodzieży. W prelekcjach wzięlo udział 5 klas.

Obecnie przez całe lato działa świetlica socjoterapeutyczna podlegająca pod MORPA gdzie dzieci mają zagospodarowany czas na grach i zabawach nie tylko w świetlicy ale także na basenie i w kinie. Niebawem wezmą udział w wakacyjnych wycieczkach letnich zorganizowanych w ramach profilaktyki MORPA.

 

To może Cię także zainteresować:
Dom przy ul. Ślusarskiej 1 ma nowy dach
"Magiczny kapelusz" w przedszkolu na Prusa
Młodzież czyta dzieciom w "Wesołym smyku"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.pl / Romana Otto Kierownik MORPA | foto: chodziez.pl

Komentarze