Akcje edukacyjne w Chodzieży

13.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #edukacja   #chodzież   

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, w ramach ogólnopolskich akcji edukacyjno-informacyjnych „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo - nad wodą”, nad którą patronat objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, oraz akcji „BEZPIECZNE WAKACJE”, uczestniczyła w ostatnim okresie w następujących przedsięwzięciach:

 

- w dniu 10 czerwca 2017 zmiana służbowa nr II JRG PSP w Chodzieży uczestniczyła na pikniku rodzinnym w Parku 3 Maja w Chodzieży. Odbył się tam pokaz sprzętu strażackiego oraz pogawędka o zawodzie strażaka. W pogadance brało udział około 50 dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Podczas pogadanki omówiono m.in. charakterystykę pracy strażaka, narzędzia pracy, które są używane podczas zdarzeń, zagrożenia występujące na drodze oraz ze względu na zbliżający się sezon letni zagrożenia na strzeżonych i niestrzeżonych akwenach wodnych,

- w dniu 20 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chodzieży przy ulicy Staszica 19 odbyła się pogadanka na temat udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego wezwania służb ratunkowych i bezpieczeństwa podczas wakacji. Pokazano również procedurę udzielania pomocy osobie nieprzytomnej: jak sprawdzić stan świadomości, udrożnić drogi oddechowe, sprawdzić oddech oraz jak prawidłowo wykonać uciskanie klatki piersiowej w NZK (Nagłym Zatrzymaniu Krążenia). W pogadance brało udział ok. 200 uczniów z klas 3 – 6 i opiekunowie klas.

- w dniu 1 lipca 2017 r. strażacy z JRG PSP w Chodzieży uczestniczyli w akcji edukacyjnej „Gra Miejska”, która polegała na odwiedzeniu kilku instytucji i miejsc oraz zaliczeniu wyznaczonych konkurencji. Jednym z tych miejsc była Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza PSP w Chodzieży, gdzie blisko 80 osób poznając specyfikę pracy strażaka i występujące zagrożenia musiało zaliczyć „strażackie” konkurencje,

- w dniu 3 lipca 2017 r. chodzieską strażnicę odwiedziło 22 dzieci z półkolonii „Tęczowe dzieciństwo”. Głównym tematem podczas spotkania było bezpieczne postępowanie podczas zabaw na akwenach wodnych w okresie wakacji letnich.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, rozwagi i trzeźwego umysłu podczas wypoczynku nad wodą! Jeśli Twoje dzieci są w wodzie, miej nad nimi ciągły nadzór (nawet na moment nie spuszczaj ich z oka) również gdy umieją pływać. Jedno zachłyśnięcie może się skończyć utonięciem!

Szczegółowe porady dotyczące bezpiecznego zachowywania się przy występujących zagrożeniach podczas wakacji można uzyskać na stronie internetowej komendy http://www.chodziez.psp.wlkp.pl/ zakładce „PORADY”.

 

To może Cię także zainteresować:
Dom przy ul. Ślusarskiej 1 ma nowy dach
"Magiczny kapelusz" w przedszkolu na Prusa
Młodzież czyta dzieciom w "Wesołym smyku"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.psp.wlkp.pl | Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz. Zdjęcia: archiwum JRG PSP w Chodzieży

Komentarze