Akcja edukacyjna w przedszkolu

06.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #edukacja   #przedszkole   #chodzież   

W dniu 3 października 2017 roku zmiana służbowa nr 3 Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wraz z Sekcją ds. kontrolno-rozpoznawczych przeprowadzili próbną ewakuację w Miejskim Przedszkolu nr 5 przy ul. Reymonta w Chodzieży.

 

Po dokonaniu próbnej ewakuacji, której wynik był bardzo dobry, dzieci wraz z wychowawcami udali się do świetlicy, gdzie miała miejsce akcja edukacyjno-informacyjna pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, nad którą patronat objął Pan Mariusz Błaszczak – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz akcja „Czad i ogień – obudź czujność”. Zgromadzony personel i dzieci wysłuchały informacji na temat zagrożeń czekających w budynkach przedszkola oraz poza nią. Przybliżono tematykę zbliżającego się okresu grzewczego i zagrożeniu jakie za sobą niesie – tlenku węgla. Przedstawiono skutki zatrucia, schemat pomocy osobom zatrutym oraz profilaktykę, jaka może zapobiec wystąpieniu zagrożenia. Na koniec omówiono wyniki ewakuacji i udzielono kilku porad.

Po zakończeniu pogadanki z dziećmi udano się z dyrektorem przedszkola na obchód po obiekcie w celu jego rozpoznania pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych, możliwości prowadzenia ewakuacji osób z budynku oraz działań ratowniczo-gaśniczych. Łącznie w ćwiczeniach i pogadance uczestniczyło 143 osób (123 dzieci oraz 20 osób z personelu przedszkola).

 

To może Cię także zainteresować:
Trwa przebudowa sali gimnastycznej w SP nr 1
Modernizacja biblioteki w Szkole Podstawowej w Oleśnicy
12 tysięcy dla Amazonek

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / Opracowanie: st.ogn. Mikołaj Działoszyński. Zdjęcia: zmiana sł. nr 3 JRG PSP w Chodzieży.

Komentarze