66-letnia mieszkanka Chodzieży odpowie za kradzież rozbójniczą

10.07.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #elektronarzędzia   #rozbój   #chodzież   

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali podejrzaną o kradzież elektronarzędzi w jednym z chodzieskich marketów. Kobieta, by utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użyła przemocy wobec pracownika ochrony. Za to przestępstwo grozi jej do 10 lat więzienia.

 

W poniedziałek 8 lipca dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał telefonicznie informację o kradzieży, do jakiej doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Skierowany na miejsce zdarzenia patrol ustalił, że 66-letnia mieszkanka Chodzieży ukradła elektronarzędzia. Złodziejka, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, i tym samym utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy, użyła przemocy wobec pracownika ochrony, który wybiegł za nią ze sklepu. Kobieta wsiadła do swojego auta, najpierw cofnęła pojazd, powodując uszkodzenie innego, zaparkowanego samochodu, po czym gwałtownie ruszyła w kierunku ochroniarza, potrącając go. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. 

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut kradzieży rozbójniczej. Teraz jej losem zajmie się Sąd Rejonowy w Chodzieży. Na razie kobieta w ramach dozoru policyjnego musi stawiać się w siedzibie chodzieskiej Policji. Za popełnione przestępstwo grozi jej 10 lat więzienia. 

Ponadto policjanci odstąpili od ukarania wymienionej w postępowaniu mandatowym, na poczet skierowania wniosku do sądu o ukaranie w związku ze spowodowaniem kolizji drogowej.


To może Cię także zainteresować:
Wiadukt niebawem zostanie zamknięty
62-latek groził wysadzeniem butli z gazem
Groźny wypadek quadem

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: chodziez.policja.gov.pl | foto: policja.pl

Komentarze